Plany Bioceltix na obecny rok


Bioceltix poinformował o otrzymaniu raportu końcowego z badania fazy bezpieczeństwa (TAS – ang. Target Animal Safety) dla kandydata na produkt leczniczy BCX-CM-J stosowanego w leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawów u psów. O otrzymaniu roboczej wersji raportu na ten produkt pisaliśmy wcześniej tutaj. Otrzymany raport końcowy jest zgodny z treścią raportu roboczego, co otwiera tym samy drogę do zasadniczych badań klinicznych.

Przy okazji chcielibyśmy przypomnieć o działaniach jakie spółka deklaruje podjąć w tym roku :

  • produkt leczniczy BCX-CM-J (leczenie zmian zwyrodnieniowych stawów u psów) – rozpoczęcie badania klinicznego I kw. 2022, umowa z podwykonawcą podpisana. Orientacyjny termin przeprowadzenia badania klinicznego zgodnie z Umową wynosi od 12 do 15 miesięcy.

  • produkt leczniczy BCX-CM-AD (leczenie atopowego zapalenia skóry u psów) – rozpoczęcie pilota badania klinicznego.

  • produkt leczniczy BCX-EM – ( leczenie zapalenia stawów u koni) – rozpoczęcie badania fazy bezpieczeństwa (TAS – ang. Target Animal Safety) I kw. 2022, umowa z podwykonawcą podpisana. Orientacyjny termin przeprowadzenia badania klinicznego zgodnie z umową wynosi do 12 miesięcy.

  • Podanie strategii rozwoju na lata przyszłe ze wskazaniem jakie produkty będą rozwijane.


Element na jaki w tym roku, rynek najbardziej czeka (my oczywiście też) to podpisanie umowy partneringowej.

Dr Paweł Wielgus, członek zarządu – „druga ważna rzecz która powinna się w tym roku wydarzyć w części biznesowej to jest kwestia umowy partneringowej […] takie rozmowy się toczą, takie rozmowy prowadzimy, dla mnie osobiście to jest jedna z ważniejszych, a w tym obszarze biznesowym chyba najważniejsza rzecz na ten rok, aby taka umowa partneringowa powstała […] my swoją wiarygodność jako Spółka budujemy przede wszystkim w oparciu o to że, planujemy pewien harmonogram działań i te działania realizujemy, że to co obiecaliśmy to robimy w takim tempie i takim czasie w jakim obiecaliśmy”

Michał WachowiakCzytaj więcej: