Artykuły

W ostatnim czasie, wielu akcjonariuszy spółki Bioceltix, z niepokojem obserwowało spadek ceny akcji, które przez ostatnie miesiące poruszała się w obszarze 85-95 zł, a obecnie spadła do siedemdziesięciu kilku złotych. Co było powodem tego spadku, czy coś spektakularnego wydarzyło się w spółce co uzasadniałoby taki ruch?

Od dzisiaj (27.03.2024) rozpoczynamy obserwację nowej spółki – jest nią ScanWay. Spółkę opisywaliśmy już w listopadzie ubiegłego roku, więc dla naszych stałych czytelników pewnie nie jest to zaskoczenie, zainteresowanych odsyłamy do naszego tekstu. Scanway niedawno opublikował roczny raport i przeprowadził webinar dla inwestorów.

Zapewne wielu inwestorów wyczekiwało tej informacji, część nawet się niecierpliwiła, ale w końcu jest…
Chodzi oczywiście o komunikat, który ukazał się w ostatnich dniach z informacją o otrzymaniu raportu potwierdzającego zakończenie pierwszej fazy badań klinicznych (z dwóch faz).

Tak jak wiele artykułów i ten zrobiliśmy częściowo dla naszych czytelników, jak i dla siebie. Poukładanie sobie „na zimno” gdzie jesteśmy z daną spółka i co się może się jeszcze zdarzyć jest jednym z najważniejszych elementów, z którymi od czasu do czasu każdy inwestor powinien się zmierzyć.

Od czasu naszego ostatniego czerwcowego artykułu na temat SDS Optic pojawiły się dwa istotne komunikaty oraz raport kwartalny. Jednak spółka prowadzi ponadto szereg innych aktywności, o których oczywiście nie informuje w raportach bieżących.

Trzeba przyznać, że śledzenie spółki DataWalk to z jedno z ciekawszych doświadczeń na polskiej giełdzie. Rozwój innowacyjnego produktu, wejście do największych światowych firm oraz jednostek rządowych w tym USA, rozbudzone nadzieje zarówno zarządu jak i inwestorów o budowie jednorożca technologicznego liczonego w USD i… no właśnie co się właściwie stało…

Tym artykułem chcielibyśmy rozpocząć nowy cykl, w którym będziemy opisywać ciekawe spółki, jakie w ostatnim czasie zwróciły naszą uwagę na polskim rynku. Spółką, którą wytypowaliśmy jako pierwszą jest Scanway, która w październiku br. zadebiutowała na NewConnect.

Jak każdy akcjonariusz wie, w Bioceltixie ostatnio dużo się dzieje. Wydarzenia były na tyle nośne, że zainteresowało się nimi nawet wiele osób, które nigdy akcji spółki nie posiadały.

Spółka od pewnego czasu komunikuje raczej niewielką ilość nowych zamówień, dlatego aż trzy nowe kontrakty w pół miesiąca są czymś niespotykanym. Dla przypomnienia DataWalk obecnie komunikuje tylko kontrakty od pewnej wielkości w górę lub takie, które są ważnymi referencjami, a nie wszystkie podpisane.

Kilka dni temu DataWalk opublikowała raport za pierwsze półrocze 2023 oraz przeprowadziła konferencję wynikową. Dość powiedzieć, że naszym zdaniem wyniki są zwyczajnie słabe, ale to chyba od kilku kwartałów nic nowego, jak sama spółka pisze „wypracowane wyniki nadal pozostają znacznie poniżej naszych oczekiwań”.