Artykuły

Pod koniec marca rozpoczęliśmy obserwację spółki SDS Optic. Od tego czasu sporo się u nich wydarzyło. Teraz chcielibyśmy zebrać te wszystkie informacje oraz podsumować dotychczasową pracę spółki.

Ukazał się oczekiwany raport Bioceltix „Wyniki końcowe z pilotażowego badania klinicznego ukierunkowanego na potwierdzenie skuteczności badanego produktu leczniczego BCX-CM-AD przeznaczonego do leczenia atopowego zapalenia skóry u psów”.

W I kw. wartość przychodów wyniosła 3,2 mln zł i była to wartość o 23% niższa niż przed rokiem. Zysk netto za ten okres to 4,3 mln zł. Jest to oczywiście wartość czysto księgowa wynikająca ze zmiany wyceny programu motywacyjnego.

Wiarygodność ma wpływ ma zmniejszenie się ryzyka dla inwestora, dzięki temu możemy pewniej budować swoją pozycję na rynku. Dzięki wiarygodności nie musimy obsesyjnie weryfikować każdej informacji, która wychodzi ze spółki, z resztą nie wszystko da się zweryfikować.

To słowa, które powiedział komisarz Przygoda do Gustawa Kramera w znanym filmie J.Machulskiego Vabank, kiedy ten zaczął mu przedstawiać swoje alibi. Mieliśmy takie same skojarzenia jak spółka na konferencji wynikowej tłumaczyła się z dotychczasowych działań, opowiadając na pytania inwestorów.

Dzisiaj (8 kwietnia 2023) Noctiluca poinformowała raportem bieżącym o podpisaniu umowy NDA z “chińską międzynarodową firmą technologiczną, będącą największym na świecie producentem urządzeń telekomunikacyjnych”.

SDS Optic jest spółką notowaną na NewConnect, która zadebiutowała na rynku rok temu. Prywatnie obserwujemy SDS Optic już kilka lat, jeszcze przed wejściem na rynek (jak wiele innych spółek), na bieżąco szacujemy jej rozwój oraz potencjał i przyznajemy, że nadszedł chyba już czas, aby przedstawić ja naszym czytelnikom.

Spółka zakończyła ofertę, która obejmowała 400 tysięcy akcji nowo emitowanych oraz 150 tys. akcji spółki podstawionych przez Kvarko Group ASI sp. z o.o. Cena emisyjna została ustalona na 37 zł. Końcowo popyt kilkukokrotnie przewyższył liczbę akcji oferowanych.

DataWalk przez ostatnie lata była przez wielu typowana jako „jednorożec” i wcale tu nie chodzi o polską walutę, bo takim przez pewien czas już była. Takie stwierdzenie było nawet wielokrotnie powtarzaną publicznie ambicją spółki. Natomiast od listopada 2021 r. roku znajduje się w permanentnym długoterminowym trendzie spadkowym.

W lutym, od czasu naszego ostatniego artykułu, ukazało się kilka ważnych informacji z Bioceltix’a. Chcielibyśmy je wszystkie zebrać, opatrzyć komentarzem, aby dla siebie oraz czytelników, uzyskać perspektywiczne spojrzenie na spółkę, gdzie jest obecnie i dokąd zmierza.