Raport analityczny DataWalk wydany przez DM BOŚ


Ukazał się raport analityczny spółki DataWalk. Został on wykonany przez zespół analityków Domu Maklerskiego BOŚ w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego. Wycena akcji w horyzoncie 12 m-cy została określona na 280 zł (wobec kursu z dnia wydania 203 zł).

Analitycy DM BOŚ, podobnie jak my w swoich analizach, doceniają zarówno spółkę jak i produkt, który może być swoistym „game changerem” na globalnym rynku analizy sieci powiązań. W szczególności są jak piszą „pod wrażeniem” kontraktów spółki z najważniejszymi instytucjami w USA oraz z uznanymi światowymi podmiotami komercyjnymi, co wraz ze znakomitą dynamiką przychodów może (z dużą dozą prawdopodobieństwa) przełożyć się na przejęcie spółki za kilka lat spółki przez globalną firmę IT. Co nas szczególnie cieszy w raporcie opisany jest akapit zatytułowany „Ludzie są najcenniejszym aktywem każdej firmy na wczesnym etapie rozwoju”. To najważniejszy element powtarzany przez nas przez lata i jeden z głównych czynników brany przez nas pod uwagę przy wycenie spółek innowacyjnych.

Od początku naszej publicznej obserwacji i rozpoczęcia pisania o spółce (1.01.2019r) wzrosła ona ponad 700%. Zawsze w takich wypadach satysfakcja dobrze wykonanej pracy analitycznej i inwestorskiej jest bardzo duża, przyczynia się do kolejnych poszukiwań perełek na polskim rynku kapitałowym.

Link do raportu

Michał WachowiakCzytaj więcej: