DataWalk z trzema nowymi kontraktami, czyżby nieśmiały powiew powrotu do normalności?


Spółka od pewnego czasu komunikuje raczej niewielką ilość nowych zamówień, dlatego aż trzy nowe kontrakty w pół miesiąca są czymś niespotykanym. Pierwszy z nich to sprzedaż do ING Bank Śląski S.A. (rozszerzenie zakresu obecnej licencji) link, następnie zlecenie od Departamentu Pracy USA (również rozszerzenie zakresu obecnej licencji) link oraz kontrakt z Veterinary Emergency Group, jest to klient z sektora komercyjnego, amerykańska spółka link.

Dla przypomnienia DataWalk obecnie komunikuje tylko kontrakty od pewnej wielkości w górę lub takie, które są ważnymi referencjami, a nie wszystkie podpisane.

Zarząd komunikował, że problemy spółki wynikają z „ograniczonej dostępności zasobów field engineering”, przez co najpierw należało zamknąć stare zlecenia, żeby rozpocząć pracę z nowymi. Te nowe kontakty, oczywiście, wlewają nadzieje w serca inwestorów, że spółka wreszcie uporała się z problemami i wróci na starą trajektorie wzrostu przychodów. Jedno z biur maklerskich ostatnio przesyła nawet na rynek raporty po każdej zrealizowanej umowie, my jednak nie będziemy tego robić, konsekwentnie czekam na większą ilość informacji, aby stwierdzić jaki rodzaj scenariusza się właśnie realizuje.

Michał Wachowiak, Tomasz Wachowiak



Czytaj więcej: