Ostatnie wydarzenia w DataWalk


Od dawna systematycznie obserwujemy DataWalk i musimy przyznać, że działania spółki bardzo nam się podobają. Zaczynając od tego, że nieznana kilka lat temu firma z Europy Środowo-Wschodniej, z sukcesem, przekonała ludzi z agencji wywiadowczych oraz najważniejszych ministerstw USA, aby wrzucili swoje ściśle tajne dane do ich systemu. Podoba nam się systematyczne realizowanie swoich założeń tj. zdobywanie nowych kontraktów, część z nich odbierając dwóch potężnym konkurentom IBM i Palantir. Spółka działa na rynku wartym miliardy USD, który cały czas rośnie wobec olbrzymiej ilości nowych danych oraz niesłabnącej potrzeby ich analizy. Zgodnie z ogłoszoną strategią celem etapu III jest uzyskanie 20 światowej klasy referencji, obecnie DataWalk informuje o posiadaniu 8 światowej klasy klientów. Za takich uznaje m.in. Ministerstwo Obrony USA, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych USA, dwie agencje wywiadowcze (jedna z Ameryki Północnej, druga z Europy), jedna z istotnych jednostek policyjnych w Kanadzie oraz Komenda Główna Policji w Polsce. W tym roku spółka chce pozyskać pierwsze zlecenia w sektorze komercyjnym w USA (wtedy też uruchomi handlowców komercyjnych, ponieważ jak mówi prezes bez pierwszych referencji z tego obszaru działali by nieefektywnie). Motorem przyspieszenia wzrostu grupy, na ten rok i przyszłe lata ma być inwestycja w kadry, głównie w handlowców. DataWalk planuje powiększyć zespół o ponad 40 osób do ok. 130 pracowników.

Ostatnie ogłoszone umowy, wytłuszczonym tekstem zaznaczono to co najważniejsze – strony umowy oraz zakres ich działalności:
 

20.05.2021


DataWalk, dostawca najbardziej zaawansowanej w branży platformy oprogramowania do analizy danych wywiadowczych, oraz Orangutech, dostawca rozwiązań pomagających klientom w modernizacji ich miejsc pracy, ogłosili dzisiaj, że będą współpracować w celu dostarczania transformacyjnych rozwiązań do analizy danych dla klientów rządu federalnego w Kanadzie.

DataWalk zapewnia platformę oprogramowania, która umożliwia klientom łatwe łączenie danych z różnych wewnętrznych i zewnętrznych źródeł danych w jednym ujednoliconym środowisku, a następnie analizowanie tych danych za pomocą zestawu intuicyjnych interfejsów wizualnych. Platforma DataWalk® jest niezwykle elastyczna, dzięki czemu może znacznie przyspieszyć i poprawić wyniki w szerokim zakresie analitycznych i badawczych przypadków użycia.

Orangutech jest dostawcą rozwiązań z dużym doświadczeniem w wielu różnych departamentach rządu kanadyjskiego. W miarę jak rządy coraz częściej wykorzystują duże zbiory danych do rozwiązywania problemów sektora publicznego, DataWalk umożliwi Orangutech lepsze zaspokajanie potrzeb kanadyjskich klientów federalnych, w przypadku których analizy mogą przynieść znaczące ulepszenia w zakresie nadzoru publicznego, regulacji publicznych i świadczenia usług publicznych. DataWalk ułatwia wyzwania związane z przejściem na chmurę i wspiera ilość, szybkość i różnorodność danych ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych, co sprawia, że ​​analityka staje się coraz trudniejsza.

„Orangutech jest podekscytowany tym, jak nowe partnerstwo z DataWalk może sprostać rosnącej potrzebie wykorzystania informacji i danych do podejmowania znaczących decyzji i sprostania wyzwaniom sektora publicznego stojącym przed Kanadyjczykami” – powiedział Lachlan Henderson, dyrektor generalny Orangutech. „Zdolność Datawalk do obsługi zarówno ustrukturyzowanych, jak i nieustrukturyzowanych danych opiera się na istniejącej wiedzy Orangutech w zakresie rozwiązań do zarządzania informacjami dla rządu federalnego Kanady.”

„Współpraca z partnerami o dużych możliwościach jest kluczowym elementem naszej strategii biznesowej” – powiedział Gabe Gotthard, dyrektor generalny DataWalk Inc. „Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą sieć partnerów o tak zdolnego partnera, jakim jest Orangutech”.


4.06.2021


Zarząd DataWalk S.A. z siedzibą we Wrocławiu („Spółka”, „Emitent”) informuje, że w dniu dzisiejszym powziął informację od spółki zależnej od Emitenta, tj. DataWalk Inc., o otrzymaniu zamówienia z Research Innovations Inc. w USA („RII”), którego przedmiotem jest sprzedaż licencji wieczystej platformy analitycznej DataWalk do U.S. Department of State Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs („INL”).

Misją INL jest zapewnienie bezpieczeństwa w Ameryce poprzez zwalczanie przestępczości, nielegalnych narkotyków i niestabilności za granicą, poprzez wspieranie rządowych agencji innych krajów w zwiększaniu ich zdolności operacyjnych. Oprogramowanie DataWalk zostało wybrane do jednego z takich projektów w zastosowaniach związanych z pozyskiwaniem informacji, wywiadu i gromadzenia danych, a także ich analizy i rozpowszechniania, dla organizacji celnej kraju partnerskiego.

8.06.2021


DataWalk, dostawca najbardziej zaawansowanej platformy oprogramowania do analizy danych wywiadowczych, ogłosił, że Departament Stanu USA nabędzie oprogramowanie DataWalk i dostarczy je krajowej agencji celnejTa krajowa agencja celna – w nieujawnionym kraju partnerskim – wykorzysta DataWalk do zwiększenia swoich możliwości gromadzenia, analizowania i rozpowszechniania danych wywiadowczych i informacji celnych.

Jest to dziewiąta umowa, którą DataWalk wygrała z federalnymi/krajowymi agencjami rządowymi na całym świecie w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy. Obejmuje to wiele amerykańskich agencji federalnych, narodową agencję wywiadowczą, krajową policję, agencję policji miejskiej z pierwszej dwudziestki w Ameryce Północnej oraz krajowy organ podatkowy w Ameryce Północnej. Ponieważ agencje te są zaangażowane w poufne prace, ich nazwy zazwyczaj nie mogą zostać ujawnione. DataWalk umożliwia tym agencjom organizowanie ogromnych ilości danych z wielu różnych źródeł danych w prostym modelu wizualnym zorientowanym wokół odpowiednich pojęć, takich jak ludzie, transakcje, przestępstwa i tak dalej. To skutecznie napędza bazę danych wywiadowczą, w której agencje te mogą przechowywać, łączyć się, uzyskiwać dostęp i analizować wszystkie swoje wewnętrzne i zewnętrzne dane za pomocą intuicyjnego interfejsu wizualnego. Dzięki tym możliwościom DataWalk może służyć jako ważne źródło nie tylko dla analityków, ale także dla innych osób w tych organizacjach, które chcą uzyskać dostęp do bogatych danych, które można zgromadzić w DataWalk.

Michał WachowiakCzytaj więcej: