Po półrocznej przerwie DataWalk informuje o nowych kontraktach


Od czasu ostatniego komunikatu o nowym kontrakcie minęło ponad pół roku. Po Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu DataWalk znów zaczął o nich informować i to od razu o trzech.

Pierwsze dwa komunikaty ukazały się 29.06 i była to sprzedaż do Northern California Regional Intelligence Center (kalifornijska platforma analityczna wspierająca stanowe i federalne organy odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne) oraz sprzedaż do zastosowań w systemie opieki zdrowotnej realizowana przez partnera.
Link do komunikatu (Northern California Regional Intelligence Center)
Link do komunikatu (system opieki zdrowotnej)

Trzeci komunikat ukazał się dzień później (30.06), informował on o kolejnej sprzedaży do Ally Financial. Jest to bank, który odznaczył DataWalk nagrodą “Ally Technology Disruptor 2023” na początku tego roku.
Link do komunikatu

Dla porządku musimy jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy. DM BOŚ, zapewniający pokrycie analityczne spółce, podwyższył cenę docelową w swojej rekomendacji do 122 zł na akcję z 73 zł. Uzasadnieniem takiej decyzji jest poprawa sentymentu do tego typu podmiotów oraz pozytywne wieści płynące ze spółki (uwolnienie mocy inżynieryjnych, dynamiczne wzrosty lejka sprzedażowego, nowe kontrakty). Jednocześnie dom maklerski podtrzymuje prognozy wzrostu przychodów spółki na poziomie 20 proc./ 50 proc./ 70 proc. w latach 2023/ 2024/ 2025. Osobiście takie rekomendacje traktujemy raczej z przymrużeniem oka, ale wspominamy, gdy kogoś to zainteresowało.

My nie chcemy i nie możemy oczywiście rozstrzygać, czy spółka wreszcie wyszła na prostą, na podstawie trzech komunikatów, chociaż trzymamy za nią kciuki.

Michał Wachowiak, Tomasz WachowiakCzytaj więcej: