Raport roczny DataWalk za rok 2020


W tegoroczny raporcie DataWalk możemy wyszukać kilka interesujących informacji. Najważniejszą z nich, dla inwestora, jest skonsolidowany przychód, który wyniósł w ubiegłym roku 15,7 mln zł. Jest to wzrost o 348% rok do roku, co pokazuje, że spółka stale się rozwija, zdobywa nowych klientów , czyli po prostu realizuje swoje zapowiedzi. Z tego siedem nowych umów to światowej klasy referencje, warto przypomnieć, że zarząd zadeklarował zdobycie 20 tego typu umów do roku 2022. Niestety nie jesteśmy w stanie sprawdzić, czy rzeczywiście wszystkie one są tak prestiżowe (zważywszy na to, że część jest niejawna) i musimy się tu opierać na zapewnieniach spółki.

W ostatnim czasie DataWalk nie informował o zbyt wielu nowych umowach, co niektórych zastanawiało. Dość proste wyjaśnienie tego faktu znajdujemy w liście prezesa zarządu, okazuje się, że spółka zaprzestała komunikować o każdej nowej umowie ze względu na ich ilość, teraz z raportów bieżących dowiemy się tylko o tych bardziej istotnych kontraktach.

Obecnie w tzw. lejku sprzedażowym, czyli grupie potencjalnych klientów, z którymi rozmowy są już bardziej zaawansowane, znajdują się kontrakty o wartości ok. 8 mln USD dla Ameryki Północnej i Południowej, a dla reszty świata ok. 10 mln USD.

Link do raportu

Michał WachowiakCzytaj więcej: