Scanway S.A. nową obserwowaną spółką


Od dzisiaj (27.03.2024) rozpoczynamy obserwację nowej spółki – jest nią ScanWay. Spółkę opisywaliśmy już w listopadzie ubiegłego roku, więc dla naszych stałych czytelników pewnie nie jest to zaskoczenie, zainteresowanych odsyłamy do naszego tekstu ( link ). Scanway niedawno opublikował roczny raport i przeprowadził webinar dla inwestorów. Przyznajemy, że dotychczasowa działalność spółki podoba nam się, a zamknięcie z dnia pisania niniejszego tekstu na poziomie 30 zł dające kapitalizację 38,7 mln zł jest, naszym zdaniem, ciekawym miejscem do poważnego zastanowienia się nad spółką.

Co konkretnie nam się podoba w tym podmiocie – tutaj możemy powtórzyć z poprzedniego tekstu – fundamenty, unikalność, kompetencje. Ostatnie miesiące i rozwój wydarzeń tylko nas utwierdził w tej opinii. Z dużą dozą prawdopodobieństwa, mamy do czynienia z profesjonalistami, zweryfikowanymi na ciekawym rynku – inżynierami, którzy wiedzą co robią, jak robią i dążą do skalowania biznesu, na którym się znają. Wydaje się, że spółka ma konkretny fundament w postaci biznesu, który generuje rosnące przychody w branży z wysoką barierą wejścia (Space). Przyrównując do bardzo tradycyjnych branż (szczególnie z rynku polskiego) wskaźniki nie wydają się powalające, to oczywiste, ale naszym zdaniem w tego typu podmiotach takie porównania nie mają większego sensu. Z kilku powodów – Scanway jest na etapie intensywnego wzrostu, branża ma wysoką barierę wejścia i jest ona dla wielu inwestorów swojego rodzaju atrakcyjną nowością. Warto również pamiętać, że w przyszłości dodatkowo może być wyceniana jakaś doza pozytywnej niespodzianki, czyli pozytywnych wydarzeń, których rynek może jeszcze konkretnie nie precyzuje, a mogą się wydarzyć ze względu na unikalne kompetencje.

W najbliższych tygodniach zajmiemy się szczegółowo omówieniem aktualnego stanu spółki, dzisiaj tylko sygnalizujemy umieszczenie jej w spółkach obserwowanych.

Michał Wachowiak, Tomasz WachowiakCzytaj więcej: