Projekty Scope Fluidics wśród najbardziej przełomowych produktów diagnostycznych w konkursie American Association for Clinic


Przyznam, że staram się powstrzymywać emocje w inwestowaniu, bo to zaciemnia realistyczny osąd i prawidłową analizę ale w przypadku SCPFL naprawdę mam z tym problem.  Każda wiadomość z tej spółki powierdza jej niezwykłość i wiecie co – w sumie się ciesze, ze jest tak trudno zauważalna przez inwestorów, którzy bardzo powoli się do niej przekonują. Bo dzięki temu mozna było kupić ją znacznie wcześniej i znacznie taniej. A teraz – najlepiej zapomnić o rachunku maklerskim na rok lub dwa lata i skupic się na weryfikacji merytorycznej przychodzacych informacji. Dla mnie prawdopdobieństwo bardzo duzej nagrody jest coraz większe i większe…

Sorry za emcjonalnosć, ale to info…

PCR|ONE i BacterOMIC, dwa innowacyjne systemy diagnostyki medycznej realizowane przez Scope Fluidics – notowaną na NewConnect spółkę biotechnologiczną – znalazły się wśród siedmiu przełomowych rozwiązań medycznych z całego świata, które walczą o tytuł Disruptive Technology Award 2019 organizowanego przez American Association for Clinical Chemistry (AACC), największej na świecie organizacji skupiającej specjalistów diagnostyki medycznej.

Wybór obu projektów Scope Fluidics do bardzo wąskiego grona półfinalistów gwarantuje im prezentację systemów PCR|ONE i BacterOMIC na własnych stoiskach w strefie AACC’s Innovation Zone podczas 71. edycji AACC Annual Scientific Meeting, największych na świecie targów i konferencji diagnostycznej.W konferencji i targach AACC bierze udział ponad 20 tysięcy przedstawicieli firm i laboratoriów diagnostycznych. Sama organizacja AACC skupia 50 tysięcy specjalistów diagnostyki medycznej, lekarzy, naukowców oraz liderów firm diagnostycznych z całego świata i działa na rzecz rozwoju metod diagnostyki medycznej – diagnostyki molekularnej, chemii klinicznej, spektrometrii masowej i medycyny precyzyjnej. AACC jest również wydawcą Clinical Chemistry – najważniejszego periodyku naukowego w dziedzinie diagnostyki medycznej.

 Zakwalifikowanie się do półfinału to ogromne wyróżnienie dla naszych projektów. Do konkursu zgłaszane są najbardziej przełomowe technologie diagnostyczne z całego świata. Jestem dumny, że nasze technologie zostały dostrzeżone i wyróżnione przez tak prestiżową organizację – komentuje prof. Piotr Garstecki, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i prezes zarządu Scope Fluidics.

Obecność obu rozwijanych przez Scope Fluidics projektów w półfinale konkursu potwierdza przełomowy i unikalny w skali globalnej charakter rozwijanych przez spółkę technologii.

– Dzięki temu osiągnięciu będziemy w ognisku zainteresowania nowoczesnymi rozwiązaniami na najważniejszych targach diagnostyki medycznej na świecie. Pomoże nam to skupić na naszych projektach uwagę potencjalnych partnerów w komercjalizacji systemów diagnostycznych PCR|ONE i BacterOMIC. – komentuje Szymon Ruta, dyrektor finansowy i członek zarządu Scope Fluidics.

Michał Wachowiak, Tomasz Wachowiak



Czytaj więcej: