Wstrzymanie obserwacji Scope Fuidics


4 grudnia spółka Scope Fluidics wydała bezpośrednio przed sesją komunikat, zaraz po tym odbył się czat inwestorski organizowany przez Camparic. Zacznijmy od formy przekazu komunikatu podanego pół godziny przed sesją i godzinę przed czatem. Zawiera on bardzo wiele szczegółowych zagadnień, których ze względu na ograniczenia czasowe nie można było dokładnie przeanalizować, aby następnie zadać pytania zarządowi. Co więcej, pomimo, iż na czacie pojawiło się kilka szczegółowych, kluczowych pytań dotyczący systemów (chodzi o panel SARS COV-2 i MRSA), nie zostały one, niestety, odczytane i internauci nie uzyskali na nie odpowiedzi. Spółka, która nie komunikowała się z inwestorami od jakiegoś czasu, których systemy są jak mówią „na ostatniej prostej” zdecydowanie powinna znaleźć w naszym przekonaniu dodatkową godzinę, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, a nie pozostawić wyraźny niedosyt informacyjny. Sam komunikat porusza wiele różnych bieżących aspektów ostatniej działalności min. rozmowy z potencjalnymi inwestorami, ilość podpisanych umów NDA, rozwój systemów, przygotowanie mocy produkcyjnych itp. Zostawiając to wszystko na boku, w chwili obecnej dla nas liczy się jedynie podstawowy element – problemy w rozwoju technicznym panelu SARS COV-2 i MRSA. Dlatego, że ich całkowite zakończenie (przynajmniej jednego), przejście badań certyfikacyjnych, wreszcie certyfikowane a następnie zarejestrowanie –  jest warunkiem kluczowym a zarazem koniecznym jakiejkolwiek przyszłej transakcji. Na dzisiaj wydaje się, że do tego wszystkiego jest konieczna co najmniej kilkumiesięczna droga, ponieważ terminy kolejny raz zostały przesunięte tym razem na I kw. 2020r. Ze względu na powyższe, czyli wzrost ryzyka na spółce, przekładanie kolejnych terminów i w naszym przekonaniu, słabą komunikację ważnych elementów – na dzień dzisiejszy wstrzymujemy obserwację spółki Scope Fluidics oraz podawanie stopy zwrotu z akcji.

Życzymy spółce wszystkiego najlepszego, jak najszybszego skończenia i sprzedaży zarówno pierwszego jak i drugiego projektu, ponieważ im najwięcej spółek będzie sprzedawało swoje innowacyjne projekty tym lepiej dla polskiego rynku kapitałowego.

Usunięcie spółki z obserwowanych oznacza, że na dzisiaj w obserwacji są dwie spółki, lecz możemy zapewnić, że w ciągu najbliższych miesięcy pojawią się kolejne, które obecnie jako niepubliczne są przez nas monitorowane i planują swoje debiuty na rynku. W momencie upublicznienia, będziemy je systematycznie na łamach bloga monitorować i opisywać.

komunikat: http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/37871257,scope-fluidics-sa-46-2020-informacja-dot-aktualnego-stanu-prac-nad-systemami-rozwijanymi-przez-scope-fluidics

nagranie z czatu: https://www.youtube.com/watch?v=ALcMlvaXk60

Michał Wachowiak, Tomasz WachowiakCzytaj więcej: