Włączenie Pure Biologics do grona pokrywanych przez DM BOŚ spółek, rekomendacja długoterminowa fundamentalna Kupuj z wyceną w horyzoncie 12-miesięcy – 169,8 zł na akcję


W dniu 17 maja został opublikowany raport analityczny Domu Maklerskiego BOŚ przygotowanym przez Sylwię Jaśkiewicz, szeroko dostępny od 25 maja. Podobny dokument został wydany przez tę samą analityk w listopadzie ubiegłego roku przy okazji emisji akcji.  Obecny raport oficjalnie włącza Pure Biologics do grona pokrywanych przez DM BOŚ spółek. Odbieramy to bardzo pozytywnie, ponieważ większość mniejszych podmiotów na rynku nie ma pokrycia analitycznego, co jest bardzo widoczne, w szczególności w tak trudnych branżach jak biotechnologia. Sylwia Jaśkiewicz niewątpliwie ma kompetencje, jako jedna z bardzo niewielu profesjonalnych analityków, aby taki raport napisać i zrobiła to znakomicie.

W tym miejscu możemy jedynie powtórzyć naszą opinię z listopada – to jeden z najlepszych raportów analitycznych, jakie czytaliśmy w ogóle, a z polskiej biotechnologii bezdyskusyjnie najlepszy raport. Dokument jest bardzo obszerny i porusza właściwie każdy aspekt działalności spółki, a ilość podanych danych, transakcji referencyjnych, opisy konkurencji, rynku itp. jest zdumiewająca. Myślimy, że inwestor może tam znaleźć odpowiedź na praktycznie każde pytanie dotyczące część naukowej lub biznesowej spółki. W raporcie znajdziemy rekomendację długoterminową fundamentalną Kupuj oraz krótkoterminową relatywną Przeważaj, z wyceną w horyzoncie 12-miesięcy wynoszącą 169,8 zł na akcję.

Jak pisaliśmy wcześniej wycena to kawał dobrej roboty analitycznej, jednak w naszej osobistej opinii została wykonana dość ostrożnie z założonymi odległymi możliwymi umowami itp. W odniesieniu do podanych w raporcie procentów prawdopodobieństwa powodzenia danego projektu, warto zwróć uwagę, na jeden z najważniejszych, jak się wydaje, wniosków. W analizie inwestorskiej nie należy opierać się na całościowym prawdopodobieństwie zakończenia projektu rozumianego, jako rejestracja leku, ponieważ zdecydowana większość umów w lekach biologicznych jest podpisywana w fazie przedklinicznej. To przecież na tę potencjalną umowę wszyscy czekają i to właśnie ona podniesie kapitalizację z obecnych 250 mln kapitalizacji na poziom konkurencji obecnej na polskim rynku, a tutaj prawdopodobieństwo sukcesu (fazy przedklinicznej, gdzie jest już pierwszy projekt PB001, a kolejne będą systematycznie wchodziły) wynosi 69% dla jednego projektu (i wcale nie trzeba zakładać wprowadzenia leku do sprzedaży). To oczywiście tylko statystyka, ale przy tylu rozwijanych projektach, jako możliwy zysk/ryzyka, bardzo ciekawa.

Ponieważ wiele rzeczy, na które warto zwrócić uwagę powtarza się w obecnym raporcie w odniesieniu do raportu z listopada ubiegłego roku, zapraszamy do zapoznania się z naszym wcześniejszym szczegółowym tekstem „Raport analityczny BOŚ, na co należy zwrócić uwagę” to pkt. 2 artykułu

Pełen raport analityczny Pure Biologics DM BOŚ jest dostępny tutaj

Michał WachowiakCzytaj więcej: