Noctiluca z umową na projekt wdrożeniowy z tajwańskim producentem oświetlenia i paneli OLED


Noctulica od pewnego czasu współpracuje z Industrial Technology Research Institute na Tajwanie. Jest to instytut badawczy zajmujący się technologią stosowaną. Jego misją jest stymulowanie rozwoju przemysłowego poprzez badania i rozwój technologii. Założona w 1973 roku była pionierem w rozwoju układów scalonych i wsparciu nowych przedsięwzięć technologicznych, w tym założyła i inkubowała firmy takie jak TSMC, UMC, Taiwan Mask Corp., Epistar Corp., Mirle Automation Corp. i Taiwan Biomaterial Co. Współpraca ta ma doprowadzić do powstania demonstratora panelu OLED z zastosowaniem związków chemicznych spółki oraz przygotowania zestawu danych, które stanowią punkt odniesienia dla partnerów Noctiluca w procesie komercjalizacji. Zakłada on również komercyjne wdrożenie emiterów spółki. O efekcie tej współpracy ostatnio spółka poinformowała w raporcie bieżącym.

11 stycznia 2023 roku Noctiluca podpisała umowę Joint Development Project z tajwańskim producentem oświetlenia OLED nowej generacji i monochromatycznych wyświetlaczy OLED o zastosowaniach przede wszystkim w Medical Lighting, w oprawach oświetleniowych Indoor _ Outdoor i w Auotomotive.

Partnerem jest tajwańska spółką założona w 2013 roku zajmującą się organicznymi diodami elektroluminescencyjnymi (OLED), skupiającą się na rozwoju, projektowaniu i produkcji oświetlenia OLED oraz dostawie związków chemicznych (ang. high performance materials) do paneli OLED.

Joint Development Project to wspólny projekt wdrożeniowy, którego celem jest dopasowanie materiałów Emitenta do stacka OLED Partnera w różnych zastosowaniach. Priorytetowym zastosowaniem są monochromatyczne wyświetlacze (źródła światła) produkowane w technologii PVD. Współpraca będzie w pierwszej kolejności skoncentrowana na kolorach białym i zielonym. Pierwszych rezultatów JDP Emitent spodziewa się w trzecim kwartale 2023.

Link do komunikatu


Ponadto w raporcie miesięcznym za grudzień możemy przeczytać, że za pośrednictwem Industrial Technology Research Institute inna firma wyraziła wstępne zainteresowanie związkami spółki. Według raportu jest to znaczący tajwański producent ekranów OLED. W sierpniu 2022 strony określiły paramenty stacka OLED, pod który optymalizowane będą autorskie materiały Spółki. Jednak we wrześniu zdecydowano, że prace będą kontynuowane dopiero po zakończeniu projektu opisanego na początku tekstu.



Pojawił się również komunikat o złożeniu wniosku patentowego z zamiarem uzyskania ochrony patentowej w ponad 20tu krajach wybranych na podstawie listy krajów producenckich OLED, jak również krajów w których teraz, bądź w ciągu najbliższych 10 latach spodziewany jest największy popyt na wyświetlacze OLED.

Link do komunikatu



Michał Wachowiak, Tomasz Wachowiak



Czytaj więcej: