Wiarygodność spółki giełdowej, czyli wiarygodność ludzi


Wiarygodność ma wpływ ma zmniejszenie się ryzyka dla inwestora, dzięki temu możemy pewniej budować swoją pozycję na rynku. Dzięki wiarygodności nie musimy obsesyjnie weryfikować każdej informacji, która wychodzi ze spółki, z resztą nie wszystko da się zweryfikować. Dlatego wiarygodność to dla nas bardziej prawdopodobne przewidywanie potencjalnych zdarzeń w spółce.

Czy wiarygodność ma przełożenie na kurs, oczywiście, że tak, bo to wynika z samej natury ludzkiej, dlatego spółka, w której ludzie może w codziennym życiu tak nie postępują, pragmatycznie w pracy powinni być jak najbardziej wiarygodni. Pełna transparentność, mocny IR, dotrzymywanie słowa. Wszyscy to wiedzą, tak mało to rozumie, a jeszcze mniej tak postępuje…

Dlatego szanujemy w życiu uczciwych ludzi, którzy robią tak jak mówią, i nie o to chodzi, ze im się coś nie uda, że się nie potkną, że nie popełnią błędu. Ale jak coś takiego nastąpi – to będziemy mogli usłyszeć wiarygodną informację, co zamierzają z tym zrobić, samodzielnie ja ocenimy i podejmiemy swoją inwestorską decyzję.

Michał Wachowiak, Tomasz WachowiakCzytaj więcej: